Dėl Lietuvos valstybingumo atstatymo 100-mečio

Lietuvos valstybingumas buvo griaunamas ilgus šimtmečius. Prieš šimtą metų buvo atstatyti Lietuvos valstybingumo pamatai. Vilhelmo Storosta – Vydūno didelis indėlis į pasaulėžiūros pamatų atstatymą. Jono Basanavičiaus – Basaniaus didelis indėlis į tautos tapatybės pamatų atstatymą. Keleto kitų didelis indėlis į apskritai valstybingumo pamatų atstatymą. Daugelis kitų svariai talkino atstatant valstybingumo pamatus.

Taigi prieš 100-metį buvo atstatyti Lietuvos valstybingumo pamatai pagal Vakarų Europos pavyzdinius matmenis, pavadinant pamatus „Lietuvos Respublika“.

Deja, atstačius Lietuvos valstybingumo pamatus dar laukė didelis darbas atstatyti valstybingumo sienas ir visa kita, tačiau daugelis pamanė, kad pamatai tai jau atstatytas Lietuvos valstybingumas. Nors jautė, kad valstybingume dar kažkas neišpildyta. Randasi keistų vertinimų, kad, pavyzdžiui, Vilhelmo Storosta – Vydūno pateikta pasaulėžiūra atgyvenusi, nors tai tiesiog pasaulėžiūros pamatai, ant kurių būtina statyti pasaulėžiūros sienas ir visa kita.

Lietuvos Respublikos 100-metis buvo sudėtingas ir dėl to, kad Lietuvos valstybingumo statytojai pradėjo švęsti ant valstybingumo pamatų… Valstybingumo statytojai pamatę atstatytus pamatus pradėjo švęsti laisvę…

Todėl, minint Lietuvos valstybingumo pamatų atstatymo 100-metį, svarbu pabusti, nustoti švęsti ir pradėti sparčiai statyti Lietuvos valstybingumo sienas ir visa kita. Svarbu išauGinti ant pamatų „Lietuvos Respublika“ tikrąjį Lietuvos valstybingumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *