sveikatinimas

Sveikatinimo lygmenys

Pateikiame devynis veiksnius, 9M, kuriais asmuo gali gerinti savo sveikatą. Kiekvienas iš veiksnių įvardijamas iš M raidės prasidedančiu žodžiu ir jie suskirstyti į tris lygmenis:

  1. Kasdieniški veiksniai – Mankšta, Miegas, Maistas. Tai, ką žmogus atlieka kiekvieną parą. Maistas tai įprastinis maistas bei vaistiniai augalai. Mankšta – tai žmogaus paprasti judėjimas, fizinis darbas ar lengvas sportas.
  2. Valingi veiksniai nukreipti į žmogaus vidų – Mintys, Mokša, Meditacija. Mokšta – tai mokslas, žinios ir supratimas apie savo kūną, kas svarbu sveikatai gerai palaikyti. Meditacija – tai savistaba, savo kūno įsiklausymas. Mintys įtakoja žmogaus savijautą, jomis atliekama savitaiga, savęs įtaiga.
  3. Valingi veiksniai nukreipti į išorę – Malda, Meilė, Mantros. Pasireiškiančia meile įtakojama žmogaus sveikata. Mantros – tai tarsi įmantrinimas to, kas pareiškiama ir teigiama. Malda kreipiamasi į Dievą ir dievus meldžiant sveikatos, pagijimo ar atgijimo.

Siekis – įstaiga, kurioje žmogaus sveikata būtų įvertinama ir sveikatinimas atliekamas šiais trimis lygmenimis. Kviečiame jungti į šio požiūrio vystymą ir plėtojimą.

Išsamiau apie tai tai straipsnyje:

http://teiwas.eu/2018/01/veiksniai-kuriais-asmuo-itakoja-savo-sveikata/

Taip pat parengtas apie tai vaizdo įrašas:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *